Поліція знайшла можливу жертву вбивства, якій кілька тисяч років – фото

У болотистій місцевості Північної Ірландії археологи натрапили на древнє поховання, вік якого оцінюють між 2000 і 2500 роками

Все почалося з повідомлення до місцевої влади про виявлення людських решток на території торф'яника в районі Беллагі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на HeritageDaily.

Експерти з археології, які входять до складу спеціальної поліцейської групи з розшуку зниклих осіб, терміново приступили до детального вивчення знахідки.

Детектив-інспекторка Ніккі Діан зазначила, що на початковому етапі важко було встановити, чи є останки древніми, або ж це результат недавньої трагедії. Експерти підійшли до розслідування з усією серйозністю, забезпечивши можливість збереження ДНК для подальших аналізів.

Проведений антропологом огляд показав, що знайдена людина, швидше за все, була юнаком віком від 13 до 17 років, але причину його смерті встановити не вдалося. Збереженість решток, включаючи шкіру та нігті, дозволяє сподіватися на отримання нових даних про давню епоху.

Радіовуглецеве дослідження вказало на те, що смерть настала близько 500 року до нашої ери, вказуючи на ранній залізний вік. Цей період значною мірою недостатньо вивчений, і теперішня знахідка може пролити світло на життя людей того часу.

Доктор Раффелл із Королівського університету поділився, що останки були знайдені на глибині метра під сучасним рівнем землі, оточені викопними деревами. Це вказує на можливість, що особа могла загинути або бути похована у лісі, або її тіло було занесено водою.

Цей випадок нагадує про загадковість нашого минулого і відкриває двері для нових знань про давній світ. Збереженість болотного тіла надає унікальну можливість вивчити деталі життя людей того періоду.

Наостанок зазначимо, що болота зберігають стародавні тіла та предмети завдяки своєму холодному, кислому та киснево-обмеженому середовищу. Ці умови уповільнюють розкладання, зберігаючи органічні матеріали, такі як шкіра, волосся та деревина, від руйнування протягом тисячоліть.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як чоловік зізнався у вбивстві дружини, художниці портретистки та любительки подорожей, але знайденому тілу виявилося 1,6 тисячі років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше