картина Іллі Рєпіна в музеї Фінляндії

Музей Фінляндії назвав Іллю Рєпіна українським художником

suomen kuvalehti

"Українська тематика була невід'ємною частиною його творчості"

Найбільший художній музей Фінляндії Атенеум назвав Іллю Рєпіна українським художником, передає "Дивогляд" із посиланням на місцеве видання Suomen Kuvalehti.

У 2021 році музей Фінляндії спільно із Третьяковською галереєю та Музеєм російського мистецтва провів виставку робіт художника Іллі Рєпіна. У біографії відомого автора картин ішлося про те, що він народився на території, де сьогодні розташована сучасна Україна.

Рєпіна завжди представляли як російського художника, але не всі погоджувалися із цим. Дехто з українських активістів звертався до музею з проханням змінити національність видатного художника. 

"Рівно рік тому я написала свій перший лист до найбільшого фінського художнього музею Атенеум з проханням про інтерв'ю з головним куратором Тімо Гууско для одного зі своїх проєктів. Мій запит трансформувався у бесіду і листування, під час якого ми обговорювали з Тімо етнічну приналежність художника. В одному з листів він надіслав лінк на свій матеріал, у якому вказувалося, що батьки Рєпіна були росіянами, народженими в Московській області. Я звернулася до заступниці директора з наукової роботи музею Рєпіна в Чугуєві Ольги Шевченко, щоб вона надіслала копії з метричних книг родини художника, як доказ, що його коріння українське, а не російське. Трохи згодом я дізналася, що під картиною Рєпіна в експозиції нової виставки написано, що він – український художник", – пригадала журналістка Анна Лодигіна.

Прохання про зміну національності художника у фінському музеї сприйняли не одразу. Фінський музикант українського походження Лукас Стасевський відмічав, що на виставці в Атенеумі бракує інформації про широкі зв'язки Рєпіна з українською культурою.

"Рєпін виріс в Україні, українська тематика була невід'ємною частиною його творчості, але організатори просто проігнорували це, представивши Рєпіна виключно як російського художника", – казав Стасевський.

Іллю Рєпіна як українця визнали лише під час підготовки виставки "Питання часу", де була представлена одна з робіт художника. Однак, ще й досі художній музей Фінляндії ніяк не прокоментував зміни в описі художника.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що дослідниця заявила, що знайшла справжній код да Вінчі і назвала дату кінця світу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ