банкнота "нуль євро"

На сувенірній банкноті "нуль євро" зобразили Золоті ворота Києва – фото

Національний заповідник "Софія Київська" / Facebook

"Основна філософія проєкту – підтримка туризму"

Національний заповідник "Софія Київська" випустив сувенірну купюру номіналом 0 євро, на якій зображені Золоті ворота у Києві, передає "Дивогляд".

Колекційні банкноти мають фіолетовий відтінок і дещо схожі на купюри номіналом 500 євро. За розміром сувенірна купюра ідентична банкноті номіналом 20 євро. Сувенірна валюта виготовлена за технологією справжніх євробанкнот.

Випуск купюри "нуль євро" планував ще у 2015 році французький бізнесмен Ричард Файл. Тоді Національний банк Франції за згодою Європейського центрального банку підтримали цю ініціативу.

"Основна філософія проєкту – підтримка туризму, популяризація найважливіших культурних й історичних пам’яток, а також сприяння збереженню й матеріальному забезпеченню європейської культурної спадщини", – йдеться у повідомленні пресслужби заповідника.

Сувенірну купюру номіналом "нуль євро" вже можна придбати у сувенірному магазині під дзвіницею Національного заповідника "Софія Київська". Також можна оформити замовлення на сайті заповідника. Вартість сувенірної купюри становить 200 грн.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві помітили фальшиві гривні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ