Гроші

Українська гривня увійшла до десятки найсильніших валют світу

Shutterstock

Українська національна валюта зберігає стабільність на ринку

Українська національна валюта – гривня увійшла у ТОП-10 найсильніших валют світу, передає "Дивогляд" із посиланням на NV.

Директор з інвестицій Capital Times Артем Щербина відмітив, що з липня 2022 року Нацбанк України зберігає стабільність на ринку валют. Таким чином, завдяки своєчасним реформам регулятора, гривня утримала свої позиції та навіть дещо укріпилася.

"Перехід до фіксованого курсу, формування резервів від міжнародної фінансової допомоги та жорсткі валютні обмеження дали змогу регулятору мінімізувати фактор спекулятивного попиту на валюту. Готівковий курс гривні до долара США з останні 12 місяців зміцнився на 11% з 42,1 гривні за долар до 37,5 гривень за долар. Таким чином, у 2023 році українська гривня увійшла до 10-ки найсильніших валют світу", – заявив Артем Щербина.

Директор з інвестицій Capital Times також нагадав, що торік НБУ здійснив перехід від фіксованого до керованого гнучкого курсу.

Як НБУ укріплював гривню

"НБУ в процесі консультацій з МВФ розробив стратегію пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу і повернення до інфляційного таргетування, та в подальшому діяв відповідно до цієї стратегії, поступово готуючи ринок до зміни валютно-курсового режиму", – розповіла Директорка аналітичного департаменту та головна економістка Dragon Capital Олена Білан.

Експертка також виокремила заходи, які допомогли гривні утриматися від суттєвих коливань. Зокрема, цього вдалося досягти завдяки зовнішньому фінансуванню з боку партнерів. У результаті регулятору вдалося досягти:

  • зниження дефіциту валюти на міжбанку;
  • зменшення спреду між офіційним та готівковим курсами;
  • зниження рівня інфляції.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Україна посіла 30 місце серед 103 у рейтингу найвпливовіших паспортів світу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше