Суддя

За злочин, якого не скоював: у США суд виправдав чоловіка, який провів за гратами 48 років

Shutterstock

Спочатку судовий орган засудив звинувачених до смертної кари

У США суд виправдав 70 річного Глінна Сіммонса, який провів в ув'язненні майже півстоліття, передає "Дивогляд" із посиланням на New York Times.

У 1975 році чоловіка засудили за вбивство службовиці Керолін Сью Роджерс під час пограбування алкогольного магазину в місті Едмонд (штат Оклахома). На той момент Сіммонсу було 22 роки.

Прокурори покладалися на слова жінки, яку поранили під час пограбування магазину. Вона начебто впізнала двох злочинців – Сіммонса та Робертса. Щоправда, згодом жінка суперечила деяким своїм показам.

Спочатку судовий орган засудив чоловіків до смертної кари, але згодом вирок змінили на довічне ув'язнення. Робертса умовно-достроково випустили з в'язниці у 2008 році. Сіммонс залишався за ґратами до 2023 року.

Судовий орган постановив "на основі чітких і переконливих доказів", що злочин, в якому звинувачували і за який ув'язнили Сіммонса, насправді "не був скоєний містером Сіммонсом".

Національний реєстр виправдань свідчить про те, що Глінн Сіммонс пробув за гратами 48 років, 1 місяць і 18 днів. Це є найдовшим терміном помилкового ув'язнення у США.

 "Це урок стійкості та наполегливості. Не дозволяйте нікому казати вам, що такого не може статися, тому що насправді – може", — зазначив Сіммонс після винесення рішення.

Глінну Сіммонсу виплатять компенсацію від держави у розмірі $175 тис:

 "У нього не було можливості отримати досвід роботи чи зробити кар’єру, щоб мати змогу фінансово забезпечити себе та свою сім’ю. У нього все це забрали", — наголосив адвокат Сіммонса Джо Норвуд.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що американець зірвав джекпот у розмірі $1,35 млрд, але згодом подав до суду через "непоправну шкоду".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ