паметник Леніну у фінському місті Турку

У Фінляндії суд скасував рішення про демонтаж погруддя Леніна у місті Турку

yle.fi

Пам'ятник став подарунком фінському місту від російського Ленінграда

У Фінляндії скасували рішення про демонтаж пам'ятника Володимиру Леніну, передає "Дивогляд" із посиланням на Yle.

Адміністративний суд фінського міста Турку виніс постанову про скасування рішення міського голови Мінни Арве щодо демонтажу пам'ятника радянському політичному діячу Володимиру Леніну.

Суддя вирішив, що міський голова Турку перевищила свої повноваження, коли надала розпорядження демонтувати монумент через "сильні негативні реакції" міських жителів. Суд отримав запит від приватної особи щодо того, чи має чиновниця відповідні повноваження.

За рішенням органу демонтаж пам'ятника було скасовано.

Погруддя Леніна було встановлено в історичному центрі міста Турку ще у 1977 році. Пам'ятник став подарунком фінському місту від російського Ленінграда (нині – Санкт-Петербург). Автор – радянський скульптор, академік Михаїл Анікушин. Скульптура входить до художньої колекції міста.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Фінляндії журналісти поширюють серед росіян правду про війну в Україні за допомогою популярної відеогри.

Дивіться також відео 5 каналу: Яєць по 17 гривень не буде? Як зміниться процедура закупівель для війська?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ