Прапор і герб СРСР

У Києві судили колекціонера, який виклав у Facebook герб СРСР і шанував Леніна – ЗМІ

відкриті джерела

У дописах чоловік розмістив зображення серпа, молота і портрет російського революціонера

Подільський районний суд міста Києва засудив до 1,5 року позбавлення волі колекціонера Юрія Покраса, який поширював радянську символіку у Facebook, передає "Дивогляд" із посиланням на Deutsche Welle.

Відомий київський колекціонер і торговець антикваріатом поширював у соцмережах радянську символіку, у тому числі й герб СРСР. Так, суд Києва встановив, що у період від 29 жовтня до 30 грудня 2022 року колекціонер публічно поширив у своєму акаунті у Facebook символіку комуністичного тоталітарного режиму, яка заборонена законом України.

У дописах Юрій Покрас розмістив зображення серпа і молота, портрет Володимира Леніна і напис "С днем рождения, комсомол!", який підписав "С праздником!". Також чоловік поширив фотографію герба Радянського Союзу в поєднанні серпа, молота і п’ятикутної зірки з двома написами "30 декабря 1992 года был образован СССР", "С Днем рождения, родина!".

Судовий орган визнав, що у такий спосіб колекціонер здійснив популяризацію символіки комуністичного тоталітарного режиму і вчинив  кримінальне правопорушення, відповідно до ч. 1 ст. 436-1 КК України.

Сам колекціонер заперечує, що здійснив щось заборонене. Попри це його було визнано винним у злочині. Щодо Юрія Покраса застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Однак, цей вирок може бути оскаржено в апеляційному суді.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві демонтували радянський герб на щиті Батьківщини-матері.

Дивіться також відео 5 каналу: Контент з полуничкою: в Україні хочуть "Декриміналізувати порно" – реакція депутатів та пересічних українців

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ