Виверження

В Ісландії почалося масштабне виверження вулкана – дивитися наживо та фото

  • Live
Almannavarnadeild ríkislögreglustjóra

На тлі цього евакуювали близько 4 тисяч людей і закрили геотермальний курорт

В Ісландії кілька тижнів тривали інтенсивні землетруси, після яких почалося велике виверження вулкана. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Виверження, яке зафіксували вебкамерою, почалося на північ від містечка Гріндавік (південний захід Ісландії) о 22:17 за місцевим часом. Лава вирвалася з вулкана всього через годину після фіксації підземного поштовху.

Згідно з інформацією метеорологічної служби, довжина тріщини у вулкані становить близько 3,5 км, а швидкість витоку лави – від 100 до 200 кубічних метрів на секунду. Це значно більше у порівнянні з попереднім виверженням на півострові Рейк'янес протягом останніх років.

На тлі цього було прийнято рішення про евакуацію з Гріндавіка приблизно 4 тисяч людей і закриття геотермального курорту Блакитна лагуна.

Пряма трансляція з місця подій:

Виверження можна помітити з Рейк'явіка, який знаходиться приблизно за 42 км на північний схід від Гріндавіка. За словами очевидців, половину неба у напрямку Гріндавіка освітив червоний колір.

Прем'єр-міністерка Ісландії Катрін Якобсдоттір заявила, що, попри "значну подію", вона та місцеве населення сподіваються на краще. Вона також відзначила позитивний вплив нещодавно побудованих захисних споруд.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Мексиці почалося виверження одного з найбільших вулканів світу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ