Учені виявили активний вулкан на самому дні Тихого океану

Учені виявили активний вулкан на самому дні Тихого океану – фото

Фото livescience.com

"Це справді особливе місце на вершині справді особливого місця"

На дні Тихого океану науковці виявили стародавній активний вулкан, вкритий кількома тисячами гігантських яєць, передає "Дивогляд" із посиланням на LiveScience.

Знахідку виявили неподалік Канади на самому дні Тихого океану. Експерти проаналізували місцевість і встановили, що підводний вулкан досі б'є теплою водою і здіймається на 1100 м над дном океану. Фахівці встановили, що гаряча і збагачена мінералами вулканічна вода підтримує температуру навколишніх вод. Такі процеси створюють ідеальні умови для існування деяких океанських істот на глибині. 

Зокрема, дослідники заявили, що до цих істот належить і тихоокеанський білий скат. Пізніше з'ясувалося, що саме ця риба відкладала яйця на самій вершині вулкана, на глибині 1500 м.

"Це справді особливе місце на вершині справді особливого місця", – зазначила Шеріс Дю Пре – морська біологиня з Міністерства рибальства та океанів Канади, головна дослідниця експедиції.

Вчена розповіла, що один із розплідників білих скатів був виявлений на Галапагоських островах. За словами знавців, "він налічував близько десятка або двох десятків яєць", 50 см у перерізі. Водночас, учені припустили, що на вершині вулкана може налічуватися мільйон яєць. Сам вулкан був вкритий глибоководними коралами.

"Я б оцінила, що на вершині підводної гори, яка була вкрита яйцями, було, я не знаю, 100 тис? Мільйон?" – сказала Дю Пре.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ