Водойма

У Тихому океані вчені знайшли майже 40 нових видів тварин – фото

Shutterstock

Таємниці, які знаходяться на глибині від 3100 до 5100 м нижче рівня моря

Науковці досліджували центральну частину Тихого Океану та виявили там 39 видів тварин, які можуть бути новими для науки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Телекерований безлюдний підводний апарат (ТНПА) доставив на поверхню зразки, які зібрали з абісальних рівнин зони Кларіон-Кліпперто. Отримана інформація розширила знання вчених про організми, які мешкають на глибині від 3100 до 5100 м нижче за рівень моря.

48 із 55 виявлених зразків належали до різних видів, і лише 9 із 48 були відомі науці. Зокрема, відомо про веретеноподібних морських зірок, тюльпаноподібних морських губок, морських їжаків і багатьох безхребетних морських.

"На жаль, без зразків та даних ДНК, які містять ці істоти, ми не можемо правильно їх ідентифікувати та зрозуміти, скільки існує різних видів. Тому потрібно проводити додаткові дослідження", – поділилися дослідники.

Окрім цього, фахівці вивчили дрібних істот, які були закріплені на відкладеннях або прикріплені до твердого субстрату. Серед них згадуються морські анемони, морські качечки, морські лілії та скляні губки завдовжки більше метра.

"Незважаючи на те, що нам відомо, що крихітні істоти розміром з міліметр (макрофауна) надзвичайно різноманітні в безодні, у нас не було багато інформації про більших тварин (мегафауна). Але як показує результат нашого дослідження, ця група також може бути дуже різноманітною", – йдеться у повідомленні.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав, що морську лілію, якій 150 млн років, назвали на честь Президента України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ