у Тихому океані на майже 3-метровій глибині знайшли гідротермальне поле

"Дуже активне і має більш високу температуру": у Тихому океані на майже 3-метровій глибині знайшли гідротермальне поле – фото

Woods Hole Oceanographic Institution / WHOI

Дивовижне відкриття

У Тихому океані виявили наймасивніше і найгарячіше гігантське гідротермальне поле, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Лехайский університет.

Знахідку виявили у темних глибинах східної частини Тихого океану за допомогою підводних апаратів для картографування морського дна. Такий пристрій дозволяє дістатися глибини, несприятливої для людей.

Як розповідають фахівці масивне поле гідротермальних джерел розташовувалося у місці, де науковці найменш очікували знайти активні жерла, а тим паче цілу систему. 

Фахівці помітили на глибині 2,56 тис км ділянку з величезними шпилями, висота яких сягає 3 м. Дослідники вважали, що вентиляційні отвори вже давно охололи, але вони помилилися. 

"Ми були вражені тим, що це поле не тільки дуже активне, але й велике за площею і має більш високу температуру, ніж будь-яке інше поле гідротермальних джерел, відоме в цій частині Східно-Тихоокеанського підняття, яке вивчалося протягом останніх 30 років", – розповів морський геолог Даніель Форнарі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені виявили на дні Тихого океану доріжку з "цеглини".

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ