Моряки вперше сфотографували загадкове молочне море в океані

Моряки вперше сфотографували загадкове молочне море в океані – фото

Science Alert

Тривалий час науковці не могли зафіксувати це незвичне явище

Вперше за весь час таємниче молочне море потрапило в об'єктиви камер смартфона та супутників, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Тривалий час науковці не могли зафіксувати це незвичне явище, але їм це вдалося зробити у 2019 році в Індійському океані на півдні від Яви. Тоді море розтягнулося на 100 тис кв км.

Біолюмінісцентне молочне море багато років приковувало до себе увагу вчених. Через швидкоплинність молочного моря, його рідкість та віддаленість, спеціалісти не мали змоги дослідити явище. 

"Я сказав би, що в наші дні є лише жменька людей, які бачили його. Явище просто не дуже поширене – можливо, одне чи два на рік у всьому світі – і не близько до берега. Тому потрібно бути в потрібному місці в потрібний час", – заявив Стівен Міллер – професор атмосферних наук з Університету штату Колорадо.

Фотографії молочного моря зробив екіпаж яхти "Ганеша" під час здійснення навколосвітньої подорожі. Явище сфотографували на камеру смартфона, а також супутник.

Цікавим є те, що коли моряки зачерпували воду молочного моря, вона одразу темніла. Це свідчить про те, що біолюмінесценція, яка виникає в результаті взаємодії бактерій, була незвичною.

"До цих фото розповіді про молочне море були сарафанним радіо, що сягає найбільш ранніх подорожей на торгових судах у XVIII столітті. Явище описували однаково – однорідне ефірне свічення, майже туманне і дуже дезорієнтуюче", – заявив Стівен Міллер.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли уламки військового корабля, який перебував на рекордній глибині у Тихому океані.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ