Померла друга найстарша жінка у світі – її історія та секрети довголіття

У Японії у 116-річному віці померла Фуса Тацумі, яка була другою найстаршою жінкою у світі

Протягом останніх десяти років Фуса проживала у будинку для літніх людей в Касіварі, Осака. Навіть у 110-річному віці вона зберігала свою любов до догляду за собою та веселила персонал своїми розмовами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Lad Bible.

Мати двох дітей дотримувалася здорового харчування, вживаючи їжу тричі на день, і впродовж довгих років у її раціоні переважали овочі, риба та обмежена кількість м'яса.

Однією з таємниць тривалого життя Фуси, здавалося, було уникання дегідратації. У будинку для літніх людей підтверджували, що вона споживала до літра води щоденно. Навіть у ліжку жінка тримала пластикову пляшку та чашку на відстані витягнутої руки, щоб втамувати спрагу в будь-який момент.

Фуса, яка народилася 25 квітня 1907 року, стала найстарішою жінкою в Японії та другою за віком у світі, одразу після іспанки Марії Браньяс, яка народилася на місяць раніше.

У 32-річному віці японка вийшла заміж за місцевого фермера Рютаро, який займався вирощуванням персиків та винограду. Пара виховала троє дітей, але чоловік Фуси, на жаль, помер у віці всього лише 55 років.

Фуса Тацумі
Фуса Тацумі
Фото: Ladbible

"Я вважаю, що вона чудово дожила до цього віку. Я вдячний за турботу медсестер. Вона змогла стати найстарішою матір'ю в Японії та зробити те, що не вдається багатьом", – поділився 76-річний Кандзі, її старший син.

Родина вважає, що десятиліття напруженої роботи на родинній фермі сприяли довголіттю Фуси. Вона понад 20 років носила на спині кошики з фруктами вгору і вниз по крутому схилу фруктового саду, що підтримувало її в хорошій фізичній формі.

Друга найстарша жінка у світі ніколи серйозно не хворіла і не отримувала травм, крім випадку, коли вона зламала стегнову кістку під час роботи в саду в віці понад 70 років. Жінка була захоплена вирощуванням хризантем та створенням квіткових композицій.

Фуса померла 12 грудня в будинку для літніх людей в Осаці після вживання своєї улюбленої страви – желе з бобової пасти. Губернатор Осаки Хірофумі Йосімура висловив свою повагу Тацумі, згадуючи, як чудово вона виглядала на вечірці, присвяченій її тривалому життєвому шляху.

Раніше "Дивогляд" розповідав, в якому місяці найчастіше народжуються довгожителі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше