Школярі, школа

Чи можуть школярі розмовляти російською у перервах між уроками – розповів мовний омбудсмен

Shutterstock

Правило використання української поширюється не лише на період проведення уроків, але й на весь час перебування у закладі освіти

В Україні мовою освітнього процесу в закладах освіти визнано державну. Чи поширюється це правило на спілкування під час перерв між уроками, розповідає "Дивогляд" із посиланням на мовного омбудсмена Тараса Креміна.

Так, російськомовні школярі України під час уроків говорять українською, а під час перерв переходять на російську.

Мовний омбудсмен зазначив, що правило використання української поширюється не лише на період проведення уроків, але й на весь час перебування у закладі освіти:

"Позиція така: освітній процес – це всі види діяльності, які відбуваються на території закладу освіти. Тобто це і класна робота, і виховна робота, і спілкування здобувачів освіти та педагогічних представників у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Перерва – це теж освітній процес, і там має бути державна мова", – зазначив він.

За словами мовного омбудсмена таке правило виховує повагу до мови, культури, цінностей та національної символіки України. 

"Принципово важливо посилити мовні вимоги на всіх рівнях освіти, бо коли я бачу статистику порушень в дошкіллі, прекрасно розумію, що вони тягнуть за собою значно більше потенційних порушень, які можуть трапитися уже в школі. І далі це перенесеться на університетський рівень", – додав Кремінь.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на Київщині у школах змінили дати осінніх канікул.

Дивіться також відео 5 каналу: Онкохворі діти потребують сімейного тепла! Проєкт "Дача"! Дім для дітей, які перебувають на лікуванні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ