Школярі, школа

Українським школярам можуть скасувати осінні канікули – у яких регіонах продовжиться навчання

Shutterstock

На тижневий відпочинок підуть не всі учні

Незабаром в Україні розпочнуться осінні канікули для школярів, але на тижневий відпочинок підуть не всі. Детальніше про це розповідає "Дивогляд". 

Графік навчання

У Міністерстві освіти й науки України надали орієнтовний графік на 2023-2024 навчальний рік. Так, в умовах воєнного стану він буде дещо довшим і триватиме з 1 вересня 2023 року до 28 червня 2024 року.

Рекомендований графік канікул:

  • осінні канікули – 23-29 жовтня 2023 року;
  • зимові канікули – з 23 грудня 2023 року до 7 січня 2024 року, або ж з 30 грудня 2023 року до 14 січня 2024 року;
  • весняні канікули – 25-31 березня 2024 року;
  • літні канікули – із дня закінчення навчального року до 31 серпня 2024 року.

Останні дзвоники у школах заплановані на 31 травня 2024 року. Разом із цим, до 28 червня можуть тривати компенсаторні заняття, атестація та інші заходи освітньої програми.

Чому школярі можуть залишитись без осінніх канікул

В умовах воєнного стану заклади освіти самостійно визначають дати канікул, терміни яких можуть залежати від безпекової ситуації у регіоні, ситуації з погодними умовами та електроенергією.

Наразі низка чиновників вже скасували осінні канікули для школярів у своїх регіонах. Таке рішення пояснили тим, що необхідно максимально ефективно попрацювати до можливого блекауту та настання холодів.

Водночас, скасування осінніх канікул компенсують подовженням зимових.

Хто точно не піде на канікули восени

Рішення щодо скасування осінніх канікул ухвалили в Івано-Франківській області. Водночас, у цьому регіоні школярі матимуть довгі зимові канікули, які триватимуть майже місяць – з 25 грудня 2023 року до 26 січня 2024 року.

На Львівщині чотири громади скасували осінні канікули та подовжили зимові. Своє рішення пояснили необхідністю економити енергоресурси та мінімізувати вплив ймовірних блекаутів в разі активації ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури.

На Київщині осінні канікули скасували для школярів Переяславської громади. Начальник відділу освіти Переяславської міської ради Петро Ярмоленко відмітив, що навчання триватиме допоки це дозволяє безпекова та енергетична ситуація у регіоні.

Скасування осінніх канікул планують компенсувати подовженням зимового відпочинку школярів – з 25 грудня 2023 року до 19 січня 2024 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли і скільки відпочиватимуть школярі на осінніх канікулах.

Дивіться також відео 5 каналу: НЕМАЄ СТРАХУ. МАДОННА загорнулася в прапор України на стадіоні в Лондоні. Хто ще #standwithukraine

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ