Вода

Учені зробили смертоносне відкриття у Червоному морі – фото

Matt Hardy / Unsplash

"Це дозволяє заглянути в умови, в яких життя вперше з'явилося на нашій планеті"

Учені зробили важливе смертоносне відкриття на дні Червоного моря, передає "Дивогляд" із посиланням на ladbible.com.

Експерти виявили на глибині близько 1,7 км у Червоному морі величезний басейн з розсолом, довжина якого становить 30 м. Цей басейн отруйний і здатний вбити або оглушити будь-яку істоту, що потрапить до нього.

Так, підводні хижаки ховаються неподалік цього басейну і харчуються тваринами, які знерухомлюються чи вмирають.

Басейни такого типу існують у всьому світі та вважаються справжнім дивом природи. Басейн у Червоному морі був виявлений дослідниками Університету Маямі під час експедиції. Знавці використали підводний апарат з дистанційним керуванням.

Професор та завідувач кафедри морських наук про Землю в Університеті Маямі Сем Пуркіс вважає, що цей "басейн смерті" є "чудовим аналогом ранньої Землі". За його словами, такі басейни є "багатим оазисом" життя, хоча й вважаються смертоносними. У ньому містяться мікроби-екстремофіли, для яких таке середовище є сприятливим.

За словами науковців, дослідження резервуарів дозволить краще зрозуміти, як зародилося життя Землі і можливість існування життя на інших планетах. Разом із цим, такі басейни зберігають інформацію про цунамі, повені, землетруси, зсуви та інші тектонічні події, що могли статися тисячі років тому.

"Це дозволяє заглянути в умови, в яких життя вперше з'явилося на нашій планеті, і може допомогти у пошуку життя в інших "водних світах" у нашій сонячній системі та за її межами", – сказав Пуркіс.

"басейн смерті" у Червоному морі
"басейн смерті" у Червоному морі
Фото: ladbible.com

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені зробили приголомшливе відкриття на темному боці Місяця.

Дивіться також відео 5 каналу: Спочатку ДРОНИ, потім — СТАДІОНИ! Скасувати УСІ непріоритетні витрати вимагають у Львові

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ