Темна строна Місяця на фоні Землі

Учені зробили приголомшливе відкриття на темному боці Місяця

DWINGELOO RADIO OBSERVATORY

Знахідка частково змінює уявлення про супутник Землі

Науковці зробили відкриття на темному боці Місяця, яке свідчить про невідомий раніше процес на супутнику Землі, передає "Дивогляд" із посиланням на Mirror.

Глибоко під поверхнею земного супутника вчені виявили величезну ділянку граніту і встановили, що вона виникла з вулкана, який був активний ще 3,5 млрд років тому. Над ділянкою вирувала тепла маса, спричинена радіацією. Саме цей тепловий потік у +10°С, який простягається на 31 милю площею земного супутника, і викликав занепокоєння експертів. Враховуючи, що на Місяці ртуть падає до показників -183°С вночі, відмітка у +10°С критично висока.

Граніт виявили у вулканічному комплексі Комптон-Білкович. За словами науковців, "ймовірно, він утворився із розплавленої лави, що остигає, яка живила вулкан/вулкани, що вивергалися приблизно 3,5 млрд років тому".

Доктор Метт Сіглер з Аризонського інституту планетології вважає, що це явище більше нагадує ті, які можна спостерігати на Землі, враховуючи, що на Місяці відсутні вода і тектоніка плит. Саме вони й допомагають формуватися гранітам на нашій планеті. Таким чином, відкриття може кардинально змінити уявлення людства і науки про наш супутник і процеси на ньому.

"Зазвичай для утворення гранітів потрібна або тектоніка плит, або водоносна магма. Хоча надра місяця містять невелику кількість води, вона ніколи не піддавалася тектоніці плит", – сказав Тімоті Глотч, геолог з Університету Стоуні-Брук у США, зазначивши, що виявлення гранітного комплексу свідчить про якийсь невідомий науці процес, відповідальний за формування граніту.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на Місяці знайшли приховані величезні запаси води.

Дивіться також відео 5 каналу: СКАНДАЛ! Повнолітній син Денисенка навчається та живе за кордоном! Реакції цивільних та військових

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ