Повний місяць

"Я бачу синій і коричневий": вчені показали справжній колір Місяця – фото

Shutterstock

"Ці кольори справжні?"

Із Землі нам здається, що Місяць має вигляд сірого каменю. Насправді ж супутник нашої планети різнокольоровий, передає "Дивогляд".

Астрофотограф зі США на ім'я Ендрю Маккарті у своєму Twitter'і оприлюднив фотографію Місяця. Знімок був скомпільований з 60 окремих панелей, що містили по 3 тис 16-бітних фото. Усі вони були зроблені впродовж 45 хвилин.

"Я зробив фото Місяця у непристойно високій роздільній здатності. Збільшуйте і роздивляйтеся деталі", – написав Маккарті.

На фотографії одна частина знята в тіні, а інша освічується сонячним світлом, що відбивається від Землі. Багато користувачів мережі були шоковані такою заявою і вражені різнобарв'ям супутника нашої планети:

  • "Це неймовірно, ці кольори справжні? Я бачу синій і коричневий, а не тільки білий";
  • "Ого. Усе своє життя я думав, що Місяць – цілковито сірий".

Які кольори є на Місяці?

Переважно можна побачити сірий і червоний відтінки, місцями сині. Якщо придивитися, то в око кидаються оранжеве, зелене і біле забарвлення. Помаранчевий колір можна відшукати у місцях, де в місячному ґрунті є поклади заліза, блакитний – де є титан.

Білий або сірий кольори свідчать про регіони, де майже немає заліза. У цих місцях переважає кальцій.

У темних і зелених забарвленнях Місяця містяться базальти, які утворилися в результаті швидкого охолодження вулканічної лави, багатої на магній та залізо.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у NASA оприлюднили фотографії Місяця 50-річної давнини, які раніше ніхто не бачив.

Дивіться також відео 5 каналу: Це не про квіти і весну: що говорять українці про 8 березня / включення

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ