Астронавт Ед Вайт, перший портрет, зроблений іншою людиною в космосі

У NASA оприлюднили фотографії Місяця 50-річної давнини, які раніше ніхто не бачив

NASA

Унікальні знімки відновив експерт із цифрової реставрації NASA Енді Сондерс

Науковці відновили старі фотографії, які були зроблені під час місій NASA "Аполлон" на Місяць, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

Експерти відновили частину фотографій з 35 тис тих, що зберігаються в американському Космічному центрі імені Ліндона Джонсона. Всі вони були зроблені під час місії "Аполлон" понад 50 років тому.

Відновленням історичних світлин займався фотограф та експерт із цифрової реставрації NASA Енді Сондерс. На нових зображеннях можна побачити супутник Землі у найдрібніших деталях.

Так, користувачі мережі можуть побачити дивовижне зображення поверхні Місяця, куди вже ступала нога людини. Це підтверджують людські сліди, а також прапор США, який стоїть там.

Також науковці оприлюднили фотографії астронавтів Рассела Швейкарта і Девіда Скотта, які зробили фотографії один одному, Базза Олдріна, який зробив перше селфі у космосі, а також зображення Ніла Армстронга після того, як він ступив на Місяць.

"Зображення Енді Сондерса настільки детальні та якісні, що це найкраще, що в нас поки що є. Вони точно відображають те, що я пам'ятаю зі своєї подорожі на Місяць на "Аполлоні-16". Ці фотографії дуже точно показують, яким насправді був Місяць, коли ми його вперше відвідали", – зазначив астронавт і один із учасників місії "Аполлон-16" Чарльз Дюк.

Дюк залишив на Місяці свою сімейну фотографію, а також там можна знайти інші різні предмети. Наприклад, м'ячі для гольфу.

"Залишити фотографію сім'ї на поверхні супутника було емоційним моментом", – продовжив астронавт.

Сімейна фотографія, залишена Чарльзом Дюком
Сімейна фотографія, залишена Чарльзом Дюком
Фото: NASA

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені отримали найчіткіший знімок кратера Тихо на Місяці.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ