Земля та Місяць

На Місяці знайшли воду

Shutterstock

Супутник Землі – це не просто пустельний шматок каменю

Науковці з Китаю Юйчен Сю та Хен-Ці Тянь вивчили зразки ґрунту Місяця, які були доправлені на Землю апаратом, і виявили там воду. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Вчені встановили, що поява води на супутнику пов'язана з впливом Сонця.

Фахівці проаналізували склад різних зразків мінералів, серед яких олівін, плагіоклаз і скло. Їх зібрали в середніх широтах Місяця та встановили, що в їхній верхній сфері багато часток водню – від 1116 до 2516 на мільйон. Цікаво, що співвідношення ізотопів дейтерію та водню вкрай низьке, що загалом відповідає співвідношенню елементів у сонячному вітрі.

Також учені пояснили, звідки на супутнику взялася вода. Так, сонячний вітер, а саме іони водню, які вступили в реакцію з витісненими з оксидів атомами кисню, призвели до появи "сонячної води".

Подальше дослідження показало, що кількість води в ґрунті, судячи з усього, залежить від температури навколишнього середовища. Науковці висунули припущення щодо того, що найбільшу кількість води надалі можуть знайти у полярних регіонах Місяця.

Раніше "Дивогляд" розповідав, який вигляд має зима на Марсі.

Дивіться також відео 5 каналу: ДРОНИ НА МОСКВУ. СУТИЧКИ ОРКІВ ЗА ЗБРОЮ. ПУТІНА ЗАГРИЗУТЬ НАСТУПНИКИ | БУМЕРАНГ БАНДЕРИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ