Письменник живе без грошей 15 років – у чому сенс експерименту (фото)

Письменник з Ірландії пішов на втілення радикального експерименту та вже понад 15 років не використовує готівку, кредитні картки, кредити чи будь-яку іншу форму фінансування

Після закінчення навчання на економічному факультеті та 6 років роботи менеджером компанії з виробництва органічних продуктів харчування Марк Бойл вирішив змінити своє життя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Odditycentral і CNN.

"Одного вечора 2007 року я сидів з другом і обговорював світові проблеми, і ми намагалися вирішити, вирішенню якої з них присвятити своє життя. Тоді мене осяяло: в основі всього цього лежать гроші, які створюють своєрідний розрив між нами та нашими діями, чи то потогінні підприємства, промислове сільське господарство чи війна, і тому я вирішив подивитися, чи можливо це зробити без грошей", – поділився він.

Згодом чоловік продав свій плавучий будинок, а натомість розмістив оголошення з проханням придбати намет, юрту, фургон чи будь-яке інше житло. У підсумку його приголомшила людська доброта, бо він безкоштовно отримав старий фургон від незнайомої жінки.

Як влаштований його побут?

Марк Бойл
Марк Бойл
Фото: Julius Silvan / YouTube

Марк відвіз машину на органічну ферму, де планував працювати волонтером тричі на тиждень. В обмін він мав отримати можливість там жити та мати власний город з овочами.

Потім для опалювання фургона товариш створив для нього дешеву дров'яну піч зі старого газового балончика. Також він допоміг йому придбати сонячні батареї та причеп для велосипеда.

Їжу Бойл собі готував за допомогою печі, зробленої з двох старих консервних банок. Мив тіло він під "сонячним душем", підвішуючи чорний пластиковий пакет з водою, яка нагрівалася на сонці. Як туалет він використовував дірку в землі, яку закривала скромна дерев'яна конструкція.

Навіть ранковий прийом їжі у перший день був нетиповим. Через недоступність ранкової кави він не зміг приготувати напій і зібрав інгредієнти для нього в живоплоті навколо його каравану.

"Я п'ю чай з кропиви та тесака, іноді зі свіжою вербеною лимонною, коли знаходжу її. Це все дуже корисно: залізо, кальцій, антиоксиданти. Ще я п'ю чай із подорожника від сінної лихоманки, і він усюди, навіть у тріщинах на дорозі", – поділився письменник.

Попри труднощі, ентузіаст продовжує вести такий нетиповий спосіб життя. За його словами, він дуже щасливий і здоровий.

Окрім цього, Марк випустив книгу "Чоловік без грошей", присвячену особливостям його підходу до життя. Також він поділився філософськими роздумами, які надихнули його радикально змінити своє життя.

У 2016 році він припинив використовувати сучасні технології, а саме електрику, водопровід, радіо та Інтернет. На думку ірландця, його приклад може надихнути людей менше залежати від грошей та індустріалізації.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Тернополі чоловік кілька місяців "безкоштовно" харчувався у ресторані.

Дивіться також відео 5 каналу: ТІКАЛИ ВІД ОДНІЄЇ ВІЙНИ, А ПОТРАПИЛИ НА ІНШУ? Українцям в Ізраїлі НАЙБІЛЬШ СКЛАДНО. Евеліна Штурман

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше