Зв'язок

Всі мобільні оператори в Україні не готові до блекаутів

Shutterstock

Всі оператори повинні забезпечити свою автономність та безперервність надання послуг абонентам протягом 3 діб

Фахівці провели перевірку та встановили, що наразі всі мобільні оператори – Київстар, Vodafone і lifecell – не готові на всі 100% до можливих блекаутів в Україні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "РБК-Україна".

Результати перевірки опублікувала Національна комісія, яка здійснює держрегулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку. У НКЕК проводять позапланові перевірки готовності мобільних операторів до забезпечення зв'язком критично важливих об’єктів і абонентів в умовах тривалого відключення світла в осінньо-зимовий період.

Стверджується, що наразі всі оператори повинні забезпечити свою автономність та безперервність надання послуг абонентам протягом 3 діб. Це потрібно для уникнення повторення ситуації минулого року, коли були блекаути.

Тобто, мобільні компанії повинні мати електрогенератори, пально-мастильні матеріали та автономні джерела живлення у достатній кількості. Також вони мають підготуватися до оперативного реагування на втрати резервів та заміни генераторів, які вийшли з ладу.

Комісія перевірила роботу Київстар, Vodafone і lifecell, виявивши порушення в усіх операторів. У НКЕК заявили, що двічі йшли назустріч операторам і своїм рішенням продовжували термін усунення порушень, які були зазначені у приписах, на додаткові 30 днів. Це обумовлено тривалістю того, скільки часу займає пошук, купівля та встановлення генераторів та АКБ.

Однак не всі оператори вжили необхідних заходів, щоб забезпечити свої мережі автономністю.

"На жаль, змушені констатувати, що проведена НКЕК крайня перевірка готовності мережі до тридобового блекауту в мережі lifecell у Рівненській області показала готовність до забезпечення зв'язком для менш ніж 50% критично важливих об'єктів з необхідного мінімуму по даній області", – розповіли у комісії.

Фахівці закликають lifecell негайно усунути дані порушення, інакше може відбутися застосування штрафних санкцій.

Раніше ми розповідали, у скільки обійдеться підготовка до можливих блекаутів.

Дивіться також відео 5 каналу: ТІКАЛИ ВІД ОДНІЄЇ ВІЙНИ, А ПОТРАПИЛИ НА ІНШУ? Українцям в Ізраїлі НАЙБІЛЬШ СКЛАДНО. Евеліна Штурман

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ