Нотр-Дам де Парі, Собор Паризької Богоматері

Коли знову відкриють Нотр-Дам – названо дату

відкриті джерела

Легендарна будівля буде закрита і частково забудована будівельними лісами

Президент Франції Еммануель Макрон розповів, що собор Нотр-Дам планують відкрити до літніх Олімпійських ігор 2024 року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Bloomberg.

У Парижі до кінця цього року планується завершення однієї з найважливіших частин відновлення будівлі – там встановлять каркас з масивних дубових балок шпиля. Як дату відкриття обрали 8 грудня 2024 року.

Коли у Парижі проводитимуть Олімпійські ігри, будівля буде закрита і частково забудована будівельними лісами. Але відвідувачам буде доступна виставка віртуальної реальності в рамках проєкту та фотовиставка, присвячена поточній роботі ремісників.

Щоб захистити собор від пожеж та усунути наслідки, витратять приблизно 700 млн євро.

Зазначимо, що 15 квітня 2019 року сталася пожежа в Соборі Паризької Богоматері, що завдало значної шкоди будівлі. Зокрема, відомо про руйнування соборного шпилю та даху, а також йдеться про значну шкоду інтер'єру, верхнім стінам і вікнам церкви.

Поширення пожежі зупинило кам'яне склепіння під покрівлею даху. На думку французької влади, пожежу могли викликати будівельні роботи, які в той час відбувалися у соборі. Відомо, що після пожежі в соборі Нотр-Дам де Парі вижили близько 200 тисяч бджіл.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що пожежа у Нотр-Дамі допомогла розкрити багатовіковий секрет.

Дивіться також відео 5 каналу: ТІКАЛИ ВІД ОДНІЄЇ ВІЙНИ, А ПОТРАПИЛИ НА ІНШУ? Українцям в Ізраїлі НАЙБІЛЬШ СКЛАДНО. Евеліна Штурман

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ