"Потрохи божеволієш": як українці переживають навалу клопів у Парижі

Париж та інші міста Франції стикнулися із засиллям клопів. Це призвело до хвилі інсектофобії та зробило важливою тему чистоти та гігієни на Олімпійських іграх, які проведуть у столиці

З оцінками про масштабність проблеми згодна українка Марина, яка вже 5 років мешкає в Парижі. За словами жінки, за 2,5-річний період цих комах зустрічала не лише вона, але також її знайомі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

"Ти психічно входиш в інший стан, потрохи божеволієш. Клопи живляться кров'ю людини, живуть в ліжку і вночі тебе їдять. Моя подруга спала повністю вдягнена в шапці та рукавицях, прокидалася в паніці. А потім не їздила потягами та не сідала на сидіння в метро. Якось ми з другом (у якого у квартирі знайшли клопів – ред.) пішли до ресторану, і він ледь не плакав, казав, що друзі відмовлялися бачитися з ним, що я єдина людина, яка погодилася з ним кудись сходити", – поділилася вона.

У будинку Марії клопів виявили ще у травні. Вона назвала процедуру вигнання комах довгою та дорогою. Шкідників допомагають шукати спеціально натреновані собаки. Якщо пошук результативний – квартира починає оброблятися, інколи кілька раз. Інколи процедура може зайняти 6-7 місяців.

Масштаби проблеми

Париж
Париж
Фото: Shutterstock

Останнім часом у Парижі різко зросла кількість повідомлень про навалу клопів. На думку фахівців, це правда, але часткова. Річ у тому, що цю тенденцію спостерігають вже протягом кількох років, а не тижнів.

"Щоразу наприкінці літа ми бачимо помітне збільшення кількості клопів. Це пов'язано з тим, що у липні та серпні люди багато переміщуються та привозять їх із собою у багажі. І кожного нового року сезонне зростання вище, ніж минулого", – поділився ентомолог Центральної лікарні Марселя Жан-Мішель Беранже.

На тлі цих подій мерія Парижа та офіс президента закликають до того, щоб вжити термінові заходи. Ця проблема є особливо актуальною у зв'язку зі спробами зберегти добрий імідж французької столиці Олімпійських ігор.

Була інформація, що клопи вже з'являлися у кінотеатрах. Власники цих закладів, яких і так турбує падіння інтересу глядачів, стурбовані роликами, на яких на сидіннях у кінотеатрі помітно невідомих комах.

У метро пасажири змушені спершу уважно оглянути місце сидіння, перед тим, як сісти. Деякі з них взагалі їздять, лише стоячи.

"Цього року ми маємо справу з новим елементом – загальним психозом, який уже вкоренився. З одного боку, це добре, бо люди дізналися про цю проблему, і що швидше будуть вжиті заходи проти клопів, то краще. Але сама проблема дуже перебільшена", – додав Беранже.

Фахівці визнали, що протягом останніх 20-30 років кількість клопів збільшилася. На це впливає глобалізація, а саме контейнерні перевезення, глобальний туризм та глобальна міграція. Ще один чинник – скорочення популяції тарганів, які полюють на клопів.

Раніше у Парижі заборонили прокат електросамокатів.

Дивіться також відео 5 каналу: БУДЕ ЗДОРОЖЧАННЯ НА 5 ВІДСОТКІВ: скільки коштують генератори, павербанки та інші товари для блекауту

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше