"Праг'ян"

Індія втратила зв'язок з місяцеходом "Праг'ян"

Isro

Апарат приземлився біля малодослідженого південного полюса Місяця

Індійська організація космічних досліджень (ISPRO) заявила про втрати зв'язку з місяцеходом "Праг'ян", передає "Дивогляд" із посиланням на BBC.

У серпні 2023 року посадковий модуль місячної місії Chandrayaan-3 із місяцеходом "Праг'ян" на борту приземлився біля малодослідженого південного полюса Місяця.

Два тижні потому, після збору даних, "Праг'ян" було переведено у "сплячий режим". Згодом експерти намагалися відновити зв'язок з місяцеходом, але всі заходи виявились безрезультатними. 

Фахівці з ISPRO висунули гіпотезу, що акумулятор апарату міг перезарядятися, а модулі перейшли в активний режим роботи 22 вересня. Також існує версія, що пошкодження батареї могла спричинити наднизька температура на Місяці.

В Індійській організації заявили, що "зусилля з відновлення зв’язку із посадковим модулем "Вікрам" та марсоходом "Праг'ян" будуть продовжені".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що індійський супутник "Чандраян-3" надіслав перші в історії фотографії південного полюса Місяця.

Дивіться також відео 5 каналу: ЧОГО ЧЕКАТИ ВЗИМКУ? До російських атак готові краще. Але резервів маємо менше. Геннадій Рябцев

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ