Софіївський собор

Дві визначні історичні пам'ятки України хочуть внести до спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою

відкриті джерела

"Цим об’єктам загрожує знищення"

Дві визначні пам'ятки України – Софіївський собор у Києві та історичний центр міста Львова пропонують внести до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Керівник програми Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лазар Елунду заявив, що через російські атаки на українські міста, ці об'єкти перебувають під прямою загрозою руйнування.

"Цим об’єктам загрожує знищення. Були напади на буферні зони навколо цих об’єктів, і ми не знаємо, що станеться у майбутньому", – сказав Лазар Елунду.

Елунду також відмітив, що 10-25 вересня відбудуться засідання Комітету всесвітньої спадщини, де буде прийнято рішення "на основі думок експертів" про те, що об'єкти "явно перебувають у небезпеці".

Раніше Комітет вніс Центр Одеси до списку об’єктів Всесвітньої спадщини, які перебувають під загрозою зникнення. Декілька будівель було знищено наприкінці липня 2023 року. У ЮНЕСКО назвали такий напад "нахабним".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ЮНЕСКО рекомендує додати кілька українських об'єктів до переліку світової спадщини в небезпеці.

Дивіться також відео 5 каналу: Ентоні Блінкен приїхав у Київ | Ракетна атака на столицю

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ