Прапор ЮНЕСКО

ЮНЕСКО рекомендує додати кілька українських об'єктів до переліку світової спадщини в небезпеці

Фото з відкритих джерел

Остаточне рішення залишається за комітетом Світової спадщини ЮНЕСКО

ЮНЕСКО рекомендує додати  до переліку світової спадщини в небезпеці Софійський собор, Києво-Печерську лавру та історичний центр Львова. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на брифінг, на якому виступила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К'яра Децці Бардескі.

"ЮНЕСКО нещодавно рекомендувало додати до списку об'єктів Світової спадщини, що перебувають під загрозою, ще два українські об'єкти, які потребують збереження. Це собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра, а також ансамбль історичного центру Львова", – розповіла вона.

Бардескі зазначила, що остаточне рішення залишається за комітетом Світової спадщини ЮНЕСКО. Він має ухвалити його у вересні цього року.

Слід зазначити, що від початку повномасштабної війни станом на 26 липня у ЮНЕСКО підтвердили пошкодження в Україні 274 об'єктів. Так, це стосується 117 релігійних об'єктів, 27 музеїв, 19 пам'ятників, 12 бібліотек, 1 архів і 98 будівель, які мають історичний чи художній інтерес.

Раніше Дмитро Кулеба закликав світ відреагувати на атаку Одеси, де росіяни знищили пам'ятки ЮНЕСКО.

Дивіться також відео 5 каналу: Унікальний випадок для України! Двом дівчатам зробили пересадку серця. Який настрій у пацієнток?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ