Дуб

У Запоріжжі впало найстаріше дерево України, але є "гарна новина" – фото

Prytula Olexandr / Telegram

"Це ціла історія життя Запорозького краю і світу"

У Запоріжжі впав 700-річний дуб, визнаний у 2010 році найстарішим деревом у нашій країні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на голову Всеукраїнської федерації "Спас" Олександра Притулу.

Це сталося у понеділок, 6 лютого.

"Рухнув наш славний Запорозький дуб, якому назавжди було 700 років, хоча насправді біля 1000 років. Це ціла історія життя Запорозького краю і світу. Завдяки Всеукраїнській федерації "Спас", діти Запорозького дуба ростуть в 26 країнах світу", – йдеться у повідомленні.

Навколо дерева посаджено 8 дубів синів по колу. З 2010 року Міністерство охорони навколишнього середовища України визнало його найісторичнішим деревом України.

Трохи пізніше Притула додав, що він відвідав історико-культурний комплекс, щоб особисто оцінити ситуацію.

"Стара гілка дійсно рухнула і могла зламати живу, але завдяки мотузочній конструкції, яку свого часу сконструював народний художник України Анатолій Гайдамака, стара гілка повисла в сантиметрах над живою. Це гарна новина. Бо я вважаю, що жива гілка ще багато років буде родити жолудями та діти Запорозького дуба заселять весь світ. Оскільки дуб знакове дерево, то це, на мою думку, символізує стійкість України і те, що нас береже Бог", – поділився він.

Раніше "Дивогляд" розповідав, скільки росія знищила об'єктів культурної спадщини України.

Дивіться також відео 5 каналу: р#СНЯ ЛАМАЄ ЗУБИ І ЗАСІВАЄ ЗЕМЛЮ ТРУПАМИ: репортаж із найгарячішої точки – БАХМУТУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ