потаємні двері у Великій Китайській стіні

У Великій Китайській стіні виявили 130 потаємних дверей

Xinhua

Знахідка мала кілька призначень

У Великій Китайській стіні виявили 130 потаємних дверей. Для чого вони були зроблені розповідає "Дивогляд" із посиланням на Xinhua.

Двері знайшли за допомогою безперервної зйомки з високою роздільною здатністю. Учені проводять аналіз зображень та аналізують власні спостереження і вже висунули кілька гіпотез щодо призначення цих потаємних дверей.

Команда прийшла до висновку, що всі потаємні двері були спроєктовані у такий спосіб, щоб не виділятися на тлі стіни. Тому раніше про них мало хто знав. Що цікаво, у деяких проміжках зовнішня стіна була замаскована цеглою, а внутрішня – ні.

Експерти проаналізували історичні документи і заявили, що існувало кілька призначень цих дверей. По-перше, у такий спосіб солдати, що оборонялися, могли піти в атаку, зламавши тонку і непомітну цегляну стіну. 

Разом із цим, двері використовувалися торговцями та кочівниками для прогону худоби з Цинхая до району Хетао. Науковці відмітили, що це відбувалося ще до часів династії Мін (1368−1644). 

Для прикладу, розмір деяких отворів у стіні дозволяє пройти одразу кільком коням. 

"Це чудова демонстрація військової мудрості стародавнього Китаю", – сказав один з учасників дослідження Лі Чже.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені пояснили значення "малюнків" на стінах храму Гробу Господнього.

Дивіться також відео 5 каналу: На війну або в тюрму: скоро росіяни почнуть тікати і лягати на лікарняні – Денисенко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ