Одеса

Попри тиск росії: історичний центр Одеси внесли до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО

Shutterstock

Історичне рішення

Комітет ЮНЕСКО включив пам'ятки історичного центру Одеси до списку Всесвітньої спадщини під загрозою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національну комісію України у справах ЮНЕСКО.

"Сьогодні Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ухвалив рішення про внесення культурно-історичної пам'ятки "Історичний центр міста-порту Одеси" до списку Всесвітньої спадщини під загрозою. Цей крок дозволить захистити культурну спадщину Одеси і зберегти її від російських загарбників, які неодноразово спрямовували свої ракетні удари на місто", ‒ йдеться у повідомленні.

Щоб ухвалити це рішення значні зусилля доклали МЗС України, Національна комісія України у справах ЮНЕСКО, Міністерство культури та інформаційної політики України та Одеська міська рада, яка була ініціатором підготовки номінаційного досьє.

Національна комісія у справах ЮНЕСКО висловила вдячність голові Комітету всесвітньої спадщини Хайфу Аль Могрін за те, що вона показала рішучість та відсікла спроби росії зірвати розгляд українського досьє під час сесії комітету.

Раніше ми розповідали, як в Одесі реставрували столітню картину на висоті 5 метрів, поки окупанти здійснювали обстріли.

Дивіться також відео 5 каналу: "Під прикриттям" медиків і комунальників: чи справді військкоми роздають усім повістки з порушеннями

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ