Прапор Індії

Індія може офіційно змінити свою назву

Pixabay

За словами політиків, ця країна тисячоліттями була відома під іншою назвою

Уряд Індії може офіційно змінити назву країни на Бгарат, що можуть ухвалити у рамках спеціальної сесії парламенту. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Economic Times.

На 18-22 вересня запланована спеціальна сесія, під час якої уряд може внести резолюцію про зміну офіційної назви Індії на Бгарат. За словами лідера Конгресу Джайрама Рамеша, в офіційних запрошеннях на вечерю G20 від президента Індії була вказівка "президент Бгарата" замість звичного "президент Індії".

"Британці змінили назву Бгарата на Індію. У статті 1 Конституції сказано: "Індія, тобто Бгарат". Наша країна була відома під назвою "Бгарат" протягом тисячоліть. Це стародавня назва цієї країни, яка зустрічається в стародавніх санскритських текстах", – кажуть депутати.

Слід зазначити, що слово Бгарат походить від санскритського імені давньоіндійського царя Бгарати. Його історія описується у "Махабгараті".

Для прийняття резолюції необхідно отримати підтримку простої більшості в обох палатах парламенту. Якщо це станеться, то уряд внесе до Конституції поправки щонайменше у 10-ти місцях, де в англійській версії згадується "уряд Індії".

Раніше "Дивогляд" розповідав, що Індія запустила свою станцію для дослідження Сонця.

Дивіться також відео 5 каналу: Портрети російського царя, бібліотека з методичками кРЕМЛЯ. Знахідки в одному з храмів УПЦ мп в Києві

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ