Людина у місці позбавлення волі

У США застосують експериментальну смертну кару до засудженого, який вижив після смертельної ін'єкції

Shutterstock

Ініціатива була сприйнята двояко

У штаті Алабама (США) засудженого до смертної кари не змогли у листопаді минулого року стратити за допомогою смертельної ін'єкції, але тепер на нього чекає експериментальний метод. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

58-річний Кеннет Сміт був визнаний винним у вбивстві, яке він скоїв у 1988 році. Суддя виніс йому смертний вирок, але у 2022 році його не вдалося виконати за допомогою ін'єкції.

Річ у тому, що тюремні лікарі годинами намагалися виявити вену на його тілі, куди мали ввести смертельну речовину. Засудженого у наручниках привели до камери страти, де міцно прив'язали до ношей. За словами адвокатів Кеннета, там він годинами страждав від болю, який прирівнюється ними до тортур.

Тепер місцева влада планує скористатися експериментальним методом для пенітенціарної системи. Так, Сміта змусять дихати чистим азотом – через азотну іспоксію за кілька хвилин має знизитися рівень кисню в мозку та інших життєво важливих органах, а згодом людина помре від задухи.

Втім, цей намір генпрокурора був засуджений фахівцями зі смертної кари, бо над в'язнем хочуть провести експеримент.

"Алабама вже катувала Кеннета Сміта один раз під час невдалої спроби вбити. Надзвичайно необачно і жорстоко намагатися зробити це ще раз, використовуючи неперевірений метод страти, який може спричинити жахливі страждання", – поділилася виконавчий директор правозахисної групи Reprieve Майя Фоа.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік перед стратою замовив гігантську трапезу на 29 тисяч калорій.

Дивіться також відео 5 каналу: Парад коргі на честь королеви Єлизавети ІІ у Лондоні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ