Укладання шлюбу

Понад 10 тис українських пар подали заяви на реєстрацію шлюбу через "Дію"

spzh.news

"Користувачі можуть одразу обрати місце, час, формат і зал, де пройде церемонія"

Понад 10 тис українських пар подали заявку на оформлення реєстрації шлюбу через державний застосунок "Дія". Про це повідомив віце-прем’єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "Дивогляд".

"Ми відійшли від застарілих паперових процедур та перевели все в онлайн. Люди мають витрачати час на важливі справи, а не нудні речі. Якщо кохання не чекає, то і ви не повинні. ... Продовжуємо будувати державу, де кожен зможе отримувати послуги швидко, якісно та зручно. Це основа цифрової країни", – написав Федоров.

Сервіс онлайн-подачі заяв на реєстрацію шлюбу був запроваджений у грудні 2022 року. Бета-тестування провели у листопаді того ж року. 

Процедура подачі заяви на реєстрацію шлюбу:

  1. Авторизуйтеся на порталі Дія та перейдіть у розділ "Сім'я";
  2. Оберіть послугу "Заява про шлюб";
  3. Заповніть заяву та оберіть час і місце реєстрації;
  4. Сплатіть адміністративний збір;
  5. Підпишіть заяву електронним підписом;
  6. Ваш партнер повинен авторизуватися у своєму особистому кабінеті на порталі, перейти на заяву за посиланням з пошти та підтвердити її електронним підписом.

Тепер для подачі заяви необхідно лише 15 хвилин часу і якісне інтернет-з'єднання. Усі подробиці після оформлення надійдуть на електронну пошту користувача за 24 години з моменту подачі заяви. Після цього обраний ДРАЦС надішле вам відповідь та деталі щодо церемонії на пошту. 

"Це одна з наших найочікуваніших послуг серед користувачів, тому що тепер можна подати заяву про шлюб, не виходячи з дому. Також можна одразу обрати місце, час, формат і зал, де пройде церемонія", – пояснюють у Мінцифри.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у "Дії" за тиждень подали понад 110 тис заявок про реєстрацію шлюбу.

Дивіться також відео 5 каналу: ЧАРІВНИЙ ДЗВІНОК, або Як казкові персонажі "Морквинки" відволікають дітей від війни

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ