Під час повномасштабної війни українці частіше одружувалися, ніж розлучалися – цікава статистика

У 2022 році в Україні збільшилася кількість шлюбів на 4%, що стало найбільшим зростанням і рекордом за 3-річний період

"Справжній шлюбний бум відбувся у Кіровоградській та Полтавській областях. За рік новостворених сімей там побільшало у 1,6 та 1,5 рази відповідно. А ось за кількістю новостворених родин беззаперечно лідирує Дніпропетровська область – 26 534 шлюби за рік. Це майже удвічі (на 43%) більше, аніж було у 2021 році", – йдеться у повідомленні на платформі з відкритими даними Опендатабот із посиланням на дані Мін'юсту.

У порівнянні з 2021 роком у Києві зареєстрована менша кількість одружень, однак столиця за цим показником все одно знаходиться у топі – 23 457 нових родин за рік. Третє місце посіла Одеська область – 16 980.

Згідно з інформацією Мін'юсту, найбільший спад реєстрацій шлюбів зафіксовано на тимчасово окупованих та нещодавно звільнених територіях: -78% у Херсонській області та -36% у Харківській. Серед інших областей цей показник найбільше впав у Чернівецькій області – там нових сімей торік було створено майже на третину менше ніж у 2021 року.

Весілля
Весілля
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Цікаво, що кількість розлучень через РАГС впала на 40%. У попередні роки зазвичай через РАГС свій шлюб розривали 33 тисячі пар на рік, але у 2022 року показник впав до 17 893, що стало найнижчим показником за 9-річний період.

У столиці кількість розлучень у порівнянні з 2021 роком зменшилася на 23%, але у Києві зареєстрована найбільша кількість розірвань шлюбу в РАГСах – 2 698. На першому місці за кількістю шлюбів опинилася Дніпропетровська область, а замкнула топ розлучень Одеська область – 1503.

"Цікаво, що весільний бум не призвів до збільшення кількості шлюбних договорів. У порівнянні з 2021 року й без того невелика кількість контрактів скоротилася у 2,6 рази", – зазначили в Опендатабот.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні зросла кількість випадків шахрайства.

Дивіться також відео 5 каналу: НАЙЦІКАВІШІ КАДРИ: звичайний день очима одного дрона Mavic

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше