Марс

Марс обертається швидше, а дні на планеті стають коротшими – дослідження

Shutterstock

"Це історичний експеримент"

Експерти встановили, що Марс обертається швидше, ніж вважалося, а дні на планеті стають коротшими, передає "Дивогляд" із посиланням на Space.

Науковці проаналізували дані, надані посадковим модулем NASA InSight. У результаті цього вони з'ясували, що тривалість дня на Марсі, яка становить 24 години і 37 хвилин, скорочується на три чверті мілісекунди щороку. Це пояснюють прискоренням обертання планети.

Для доведення цього знавці провели вимірювання тривалості дня на Червоній планеті з точністю до частки мілісекунди, використавши радіохвилі. Однак, учені ще й досі не можуть пояснити це явище, хоча припускають, що такі процеси можуть бути викликані накопиченням льоду на полярних шапках Марса.

Потужний радіосигнал був надісланий у бік Марса системою, яка складається з трьох радіоантен. Після цього сигнал прийняв апарат InSight і відбив його назад на Землю. Спираючись на дані, що були зібрані у перші 900 днів перебування на Марсі, фахівці зробили висновок, що обертання Червоної планети прискорюється на 0,76 мілісекунди на рік.

"Це історичний експеримент. Ми витратили багато часу і енергії на підготовку до експерименту і тепер захоплені цими відкриттями", – сказав планетолог Королівської обсерваторії Бельгії Себастьян Ле Местр.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що знаходиться всередині Марса.

Дивіться також відео 5 каналу:  Что нужно сделать чтобы украинцы не хотели с вещами на выход?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ