Марс

Науковці створили інтерактивну мапу Марсу у найбільшій роздільній здатності

Shutterstock

На мапі представлені 99,5% поверхні Червоної планети

Науковці представили інтерактивну мапу Марсу у найбільшій роздільній здатності, передає "Дивогляд" із посиланням на Murray Lab.

Тривимірне зображення Червоної планети було створене у масштабі  5 м/пікселів. Зображення утворилося шляхом злиття 110 тис фото, створених камерою розвідувального орбітального апарату NASA (MRO). Воно складається з понад 5,7 трлн пікселів. 

На мапі представлені 99,5% поверхні Марса між 88° південної широти і 88° північної широти. Решта 0,5% не відображені на мапі або ж представлені у достатньо низькій якості. 

Над створенням мапи науковці працювали понад 6 років. Вони мали достатньо окремих зображень різних локацій на Марсі з вищою роздільною здатністю. Для отримання мапи у найвищій роздільній здатності експерти використали алгоритм зіставлення ознак, згладжуючи межі так, щоб лінії не розмивалися.

Частину знімків довелося зшивати вручну, оскільки хмари і пилові бурі на Марсі впливають на якість зображення і не дозволяють комп'ютерам автоматично вирівнювати фото.

Віртуальна мапа Марсу доступна за посиланням.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у NASA показали найчіткіший знімок Урану.

Дивіться також відео 5 каналу: ОКУПОВАНИЙ МАРІУПОЛЬ: рашисти вигрібають запаси, вбивають море. Партизани працюють! Петро Андрющенко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ