Марс

Що знаходиться всередині Марса – вчені знайшли відповідь

Shutterstock

"Це робить Марс схожим і водночас відмінним від Землі"

Космічний зонд InSight Національного космічного агентства NASA з'ясував, що знаходиться всередині Червоної планети, передає "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Апарат спостерігає за надрами Марса вже близько чотирьох років. Аналізуючи сейсмічні дані, які здобув зонд InSight, науковці встановили, що ядро Марсу має собою рідкий залізний сплав з високою концентрацією сірки та кисню.

Учений-геолог Ведран Лекіч з Університету Меріленду пригадав, як науковці вперше відкрили ядро Землі і виявили, як сейсмічні хвилі від землетрусів впливають на нього, коли вони проходять крізь.

"InSight дозволив нам нарешті дізнатися, що робить Марс схожим і водночас відмінним від Землі", – наголошує Лекіч.
За допомогою землетрусів учені можуть вивчати планету зсередини, використовуючи їх, як акустичне рентгенівське випромінювання. Сейсмічні хвилі розповсюджуються назовні, відбиваючись від точки свого утворення. Під час аналізу пересування хвиль крізь різні тіла і матеріали експерти можуть створювати карти внутрішнього складу цих тіл.
 
Фахівці відмічають, що близько 4,5 млрд років тому, коли Марс щойно сформувався, він був багато в чому схожий на Землю. З часом планета втратила частину своєї атмосфери і в результаті стала непридатною для життя. Про те, що Червона планета пройшла шлях еволюції на початку свого існування свідчить висока концентрація сірки та кисню в марсіанському ядрі.
 
У подальшому науковці планують більше вивчити інформацію, отриману космічним зондом NASA InSight, щоб краще дізнатися про склад ядра Марса і з'ясувати, чому Червона планета так сильно відрізняється від Землі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що марсохід Curiosity показав захід сонця на Червоній планеті.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОРОШЕНКА ПОМІТИЛИ в НІДЕРЛАНДАХ. Готує щось УНІКАЛЬНЕ для ЗСУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ