Батьківщина-Матір

У Мінкульті показали тризуб, який розмістять на щиті "Батьківщини-матері" – відео

Shutterstock

"Це дійсно символічний історичний момент"

У Міністерстві культури та інформаційної політики показали процес виготовлення українського тризуба, який розмістять на щиті монумента "Батьківщина-матір", передає "Дивогляд".

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відмітив, що виготовлення і розміщення тризуба коштуватиме 28 млн грн. Повідомляється, що український тризуб встановлять за підтримки великого бізнесу. Роботи повинні бути завершені до Дня Незалежності – 24 серпня 2023 року.

"Це дійсно символічний історичний момент, це своєрідний тизер проєкту, який має бути реалізовано вже найближчим часом, до 24 серпня. Це заміна радянського герба на "Батьківщині-матері" на Тризуб", – сказав Ткаченко.

Процедура монтажу художньої композиції "Тризуб" на щиті "Батьківщина-мати" розпочалась у липні-2023 року. Перед заміною передбачається виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкції для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж Тризуба. Скульптором проєкту виступив Олексій Пергаменщик.

Новий герб представлятиме собою об'ємну конструкцію, яку розробив Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського. Тризуб виготовили з нержавіючої сталі, частину якої безоплатно передав завод "Запоріжсталь" від групи "Метінвест". Також під час робіт використовують сталь від закордонного виробника.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві "Батьківщину-мати" підсвітили кольорами прапора України.

Дивіться також відео 5 каналу: Серце її сина б'ється в іншому тілі. Унікальна операція в Україні – 18 медиків, три години

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ