Коли на щиті монумента "Батьківщина-мати" замінять герб СРСР – відома дата

slovoidilo.ua

"Це дійсно символічний історичний момент"

На щиті монумента "Батьківщина-мати" планують замінити герб СРСР на тризуб. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає "Дивогляд".

Міністр відмітив, що таку процедуру повинні були зробити ще від моменту отримання Україною незалежності, але особливо гостро це питання постало саме під час війни. Герб планують замінити до дня Незалежності України – 24 серпня 2023 року.

"Це дійсно символічний історичний момент, це своєрідний тизер проєкту, який має бути реалізовано вже найближчим часом, до 24 серпня. Це заміна радянського герба на "Батьківщині-матері" на Тризуб", – сказав Ткаченко.

Заміна радянського герба на український обійдеться у 28 млн грн. Як запевняє мінкульт, всі витрати будуть реалізовані за кошти бізнесу. Однак, не всі погоджуються з таким рішенням і вважають, що це не є першочерговою справою для вкладення коштів під час війни:

"З тих відгуків, які я почув щодо цього проєкту, дуже багато позитивних. Але також були зауваження, що давайте все це знесемо. По-перше, вважаю, що таку красу зносити не варто, а по-друге, це буде коштувати набагато більше, ніж 28 млн. Тому думаю, що це питання не на часі", – сказав Ткаченко.

Процедура монтажу художньої композиції "Тризуб" на щиті "Батьківщина-мати" розпочнеться вже у липні-2023 року. Перед заміною передбачається виготовлення композиції, проведення підготовчих робіт, виготовлення та встановлення конструкції для монтажних робіт, безпосередній демонтаж герба СРСР та монтаж Тризуба. Скульптором проєкту виступив Олексій Пергаменщик.

Читайте також: У Києві демонтують радянський герб на щиті Батьківщини-матері – на якій стадії цей процес.

Новий герб представлятиме собою об'ємну конструкцію, яку розробив Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського. Герб України для монументу виготовили з двох типів металу: нержавіючої сталі Метінвесту (завтовшки 1,7 мм) та сталі закордонного виробництва (завтовшки 1,5 мм).

Сам монумент "Батьківщина-мати" виготовлено зі сталі "Запоріжсталі", "Азовсталі" та ММКІ. У Метінвесті заявили, що компанія безоплатно виготовить сталь для українського Тризуба для монумента:

"Ми вважаємо, що один із найголовніших символів незламності українського народу має прикрашати Тризуб з високоякісної української сталі. Спеціально для цього проєкту ми відновили марку сталі, з якої в 1981 році створено весь монумент", – зазначив гендиректор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві "Батьківщину-мати" підсвітили кольорами прапора України.

Дивіться також відео 5 каналу: КОНТРНАСТУП: ЗСУ закріплюються на двох напрямках! Телемарафон Незламна країна 14.07.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ