Амфора

В Одесі на пляж викинуло візантійську амфору – фото

Херсонський обласний краєзнавчий музей / Facebook

"У часи страшного лиха і біди трапляються справжні дива!"

Мешканці Херсона виловили візантійську амфору на пляжі в Одесі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Херсонський обласний краєзнавчий музей.

"У часи страшного лиха і біди трапляються справжні дива!", – йдеться у повідомленні.

Переселенці з Херсона рятували прісноводних черепах на одеському пляжі, під час чого помітили наближення до берега незвичної посудини. Коли її виловили з моря, історик за фахом Юрій Пословський усвідомив, що це візантійська амфора.

Люди передадуть амфору до музею. Згадавши про те, що у їхньому рідному місті пограбували краєзнавчий музей, переселенці вирішили подарувати знахідку Херсону.

Амфору перевезли до місця призначення та згодом вона займе гідне місце в експозиції. За словами працівників музею, глиняній амфорі вдалося не потонути завдяки земляній пробці, яка утворилася у горловині посудини.

"Можемо тільки здогадуватися, була вона вимита з підтопленої прибережної зони чи з потонулого корабля. У будь-якому випадку щедра південна земля поділилася з херсонцями своїми скарбами!", – додали у музеї.

Раніше ми розповідали, що море в Одесі стає небезпечним через уламки будинків, міни і тіла тварин.

Дивіться також відео 5 каналу: Українці в радянському кіно завжди скупі і хитрі. Як принижували у фільмах українців. Насправді з...

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ