Іван Мазепа

У Києво-Печерській лаврі вперше відправлять панахиду за гетьманом Іваном Мазепою

відкриті джерела

Гетьмана було піддано анафемі російською імперською церквою "за небажання коритися Московії"

У Києво-Печерській лаві вперше відправлять панахиду за гетьманом Іваном Мазепою, передає "Дивогляд" із посиланням на сайт Міністерства культури та інформаційної політики України.

Ще 315 років тому, 12 листопада 1708 року, за наказом російського царя Петра І на гетьмана Івана Мазепу була накладена анафема. Причиною цього назвали перехід гетьмана на бік шведського короля Карла XII у Великій Північній війні.

11 червня 2023 року у Церкві всіх святих Києво-Печерської лаври, збудованій коштом Івана Мазепи, вперше в історії святині відправлять панахиду за гетьманом з нагоди 325-річчя освячення храму.

"У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври буде відправлено панахиду за її меценатом і ктитором – гетьманом Іваном Мазепою, якого за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою. Жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість в московському патріархаті "проклинати" Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни у 2014 році. Відтепер історичну і духовну справедливість буде відновлено", – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві культури та інформаційної політики зазначили, що панахида за гетьманом стане початком відродження традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури в українській Лаврі.

"А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни та нашого народу", написали у МКІП.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києво-Печерській лаврі знайшли дивні манекени з "неймовірно надприроднім" животом.

Дивіться також відео 5 каналу: Рівень води зменшився на 20 сантиметрів! Ситуація на Херсонщині

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ