Планета Земля

У 4,5 разів вищі за Еверест: всередині Землі виявили величезні гори – дослідження

Pixels

Учені знайшли ще кілька інших загадкових структур

Науковці заявили, що у надрах планети розташовані величезні гори, які у 4,5 разів вищі за Еверест, передає "Дивогляд" із посиланням на Futurism.

Геологиня Саманта Гансен з Алабамського університету називає ці величезні гірські хребти зонами наднизьких швидкостей (ULVZ), які розміщуються на глибині приблизно 3 тис км на межі ядра та мантії Землі.

Експерти ще й досі не можуть зрозуміти їхнє походження, але припускають, що внутрішні хребти планети можуть бути залишками древніх океанічних кірок, що розташовуються у глибоких надрах нашої планети. Ще одна версія припускає, що таємничі хребти є перегрітими розпеченим ядром Землі частинами мантії.

В ході дослідження вчені використали сейсмологічні станції Антарктиди і встановили, що внутрішні гори достатньо великі, а найвищі вершини у 4,5 рази перевершують Еверест (8,8 км) і часом сягають висоти 38 км. Експерти зазначили, що ці внутрішні гірські хребти приховані від людей і побачити їх можна буде лише, коли вони будуть виявлені сейсмічними даними землетрусів або атомних вибухів.

Дослідники також встановили, що поряд із нещодавно знайденими горами розташовані інші структури – провінції з низькою швидкістю зсуву або "краплі". На думку науковців, ці знахідки можуть допомогти встановити зміщення та зіткнення тектонічних плит під час їхнього руху з земної кори у більш глибокі шари мантії.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ