ЛГБТ

Українська гей-пара вперше виграла Європейський суд проти України – кожен отримав €5 тис компенсації

Shutterstock

Орган визнав, що відсутність в Україні регулювання одностатевих стосунків вважається порушенням статей Конвенції з прав людини

Українська гей-пара вперше виграла у Європейському суді з прав людини у справі проти України щодо порушення прав одностатевих пар. Про це заявили в Українській Гельсінській спілці, передає "Дивогляд".

Європейський суд визнав, що відсутність в Україні регулювання одностатевих стосунків вважається порушенням двох статей Конвенції з прав людини. Зокрема, йдеться про ст. 8 (право на повагу до особистого та сімейного життя) і ст. 14 (заборона дискримінації) Конвенції з прав людини. У Європейському суді такі обмеження вважають дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації.

Заявниками виступили українці Андрій Маймулахін і Андрій Марків, які з 2014 року живуть як одностатеві партнери. Того ж року вони звернулися до суду через неможливість легалізувати свої стосунки в Україні. Інтереси заявників у суді представляли Центр стратегічних справ Української Гельсінської спілки й правозахисний ЛГБТ-центр "Наш світ".

Європейський суд визнав, що Андрій Маймулахін і Андрій Марків не мають можливості офіційно зареєструвати свій шлюб в Україні, а також позбавлені альтернативної форми юридичного визнання. Що стосується майнових питань, то врегулювати їх партнери можуть лише як приватні особи, фіксуючи договорами цивільного законодавства.

За рішенням суду, обоє заявників отримають компенсацію у розмірі €5 тис на особу. Ці кошти чоловіки вирішили перерахувати на потреби ЗСУ. У березні 2022 року Андрій Марків за власним бажанням вступив до лав Нацгвардії, але за рік залишив службу у зв'язку з інфарктом міокарда.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у США дитину вигнали зі школи через напис на футболці "Існує лише дві статі".

Дивіться також відео 5 каналу: Президент гопник, Кадыров академик, министр обороны оленевод. Отечественный автомобиль китайский.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ