Титанік

Науковці створили перший точний скан "Титаніка" – фото

Shutterstock

Можна розгледіти навіть серійний номер гвинта

Науковці створили перший повнорозмірний цифровий скан легендарного судна "Титанік", який вже багато років лежить на дні Атлантичного океану, передає "Дивогляд" із посиланням на ВВС.

Експерти використали технологію глибоководного картування, за допомогою якої створили тривимірну картину всього корабля. Це допомогло дізнатися більше про катастрофу 1912 року:

"У нас залишаються питання, і на них потрібно отримати відповіді. Це один із серйозних кроків на шляху встановлення історії "Титаніка" за фактами, а не домислами і спекуляціями", – прокоментував фахівець з "Титаніку" Паркс Стівенсон. 

Раніше ще нікому не вдавалося побачити цілий корпус затонулого судна, оскільки він розташовується на такій глибині, що камери могли побачити лише окремі його частини.

За допомогою сканування підводні апарати з дистанційним управлінням понад 200 годин досліджували "Титанік" і фотографували все, що залишилося від нього після катастрофи. У результаті було отримано близько 70 тис кадрів, з яких науковці і створили точну тривимірну реконструкцію.

"Нам не дозволялося нічого чіпати, щоб не пошкодити судно. Потрібно було нанести на карту кожен квадратний сантиметр, навіть нецікаві частини, наприклад, на поле уламків потрібно нанести бруд, але він потрібен, щоб заповнити пропуски між цікавими об'єктами", – розповів керівник експедиції Герхард Зайфферт.

Тепер на оприлюдненому скані можна розгледіти найдрібніші деталі судна. Навіть серійний номер гвинта. Навколо місця, де "спочиває" "Титанік", розкидані різні прикраси, одяг та взуття пасажирів, металеві вироби з корабля і навіть невідкриті пляшки шампанського.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у мережу виклали невідомі кадри затонулого "Титаніка", зняті майже 40 років тому.

Дивіться також відео 5 каналу: Щемлива символічна акція! У вишиту сорочку одягли ДІВЧИНКУ З КОЛОСКАМИ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ