Навчальний клас

Чи заборонять військовозобов'язаним вступати до ВНЗ – Центр стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки

Shutterstock

Подібна ініціатива може спровокувати критику з боку суспільства та представників європейської спільноти

У мережі розповсюджується маніпуляція про те, що військовозобов'язаним українцям заборонять вступати до університетів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Центр стратегічних комунікацій і інформаційної безпеки.

Анонімні Telegram-канали та російські ЗМІ поширюють новину, що в Україні згодом нібито заборонять військовозобов'язаним вступати до університетів "заради виконання мобілізаційного плану". Приводом для цього стала стаття в одному з українських видавництв під назвою "Студенте, вам повістка. Чи можуть в Україні мобілізувати учнів університетів і коледжів".

"Авторка пише, що у суспільстві продовжуються дискусії про те, чи варто заборонити чоловікам вступати до навчальних закладів, адже минулого року багато військовозобов'язаних вступали, щоб отримати право на відстрочку. Однак, у публікації не йдеться про те, що влада України всерйоз розглядає подібне питання, зазначили журналісти StopFake", – йдеться у повідомленні Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Стаття містить коментарі юристів, які однозначно стверджують, що подібний сценарій є малоймовірнім, бо це обмежує конституційне право на освіту. Юристи також стверджують, що спроби обмежити військовозобов'язаним право вступу до ВНЗ, ймовірно, спровокує критику з боку суспільства та представників європейської спільноти.

Раніше міністр оборони заявив, що немає потреби оголошувати нову мобілізацію.

Дивіться також відео 5 каналу: "БИДЛОКРАТІЯ" довела Україну до краху: історик Данило Яневський | Рандеву з Яніною Соколовою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ