Спека

2023 рік може стати найбільш спекотним за весь час спостережень

Shutterstock

Кліматологи заявили про встановлення нових рекордних показників середньої температури

Учені припускають, що наступні два роки можуть бути найбільш спекотними за весь час спостережень, передає "Дивогляд".

Кліматологи програми Copernicus Європейського космічного агентства заявили, що встановлення нових рекордних показників середньої температури можуть бути спричинені погодним явищем Ель-Ніньо. 

Трирічний феномен Ла-Нінья, що спостерігався в Тихому океані, завершується. Це явище сприяло частковому зниженню глобальної температури повітря.

Натомість, вже у 2023-му активується зворотне явище – феномен Ель-Ніньо. Під час його дії вітри, які рухаються у західному напрямку вздовж екватора, зменшать швидкість, а маси теплої води перемістяться на Схід. Таким чином на поверхні океану буде встановлена рекордно висока температура.

"Ель-Ніньо зазвичай призводить до рекордних температур на глобальному рівні. Чи станеться це в 2023 чи 2024 роках, ще невідомо, але, це більш ніж імовірно", – відзначила команда Copernicus.

Наразі найбільш спекотним роком з початку спостережень вважається 2016-й, впродовж якого також спостерігався сильний Ель-Ніньо. Водночас, екстремально високі температури можуть спостерігатися навіть у роки затишшя цього явища. Так, останні вісім років були найспекотнішими за всю історію спостережень. Знавці попереджають, що це не межа.

"Якщо Ель-Ніньо все-таки розвинеться, є високі шанси, що 2023 рік буде ще спекотнішим, ніж 2016-й, враховуючи, що світ продовжує нагріватися, бо люди продовжують спалювати викопне паливо", – прокоментувала Фрідеріке Отто – професорка Grantham Research Institute.

Згідно з даними Copernicus, станом на сьогодні середня глобальна температура повітря у світі на 1,2°С вища, ніж була у доіндустріальний період.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Земля перебуває на межі кількох кліматичних катастроф.

Дивіться також відео 5 каналу: ВЛУЧАННЯ НА ВІННИЧЧИНІ: ворожі дрони атакували вночі інфраструктуру – Гуменюк

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ