Лід, крига

Земля перебуває на межі кількох кліматичних катастроф – учені

Shutterstock

За певних умов катастрофічних подій у світі не оминути

Експерти встановили, що наша планета Земля перебуває на межі одразу кількох кліматичних катастроф, що викликають занепокоєння у науковців, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ABCNews.

За оцінками вчених численна кількість кліматичних процесів на нашій планеті незворотні. Так, зокрема, підвищення температури на 1,1°С вже торкнулося льодовиків Гренландії. В результаті їхнього танення спостерігається підвищення рівня океану. 

Разом із цим відбулося порушення течії Гольфстрім в Атлантичному океані. Також можна спостерігати відхилення режиму дощів, що провокує посухи у світі, а ще танення вічної мерзлоти, що багата на вуглець.

Спеціалісти попереджають, що в разі, якщо температура на планеті підвищиться на 2°С, катастрофічних подій у світі не оминути:

"Подолання моментів, таких як танення льодовиків, що почастішали, чи танення вічної мерзлоти і багато іншого, означає, що нам терміново потрібно задуматися про те, як зберегти придатні для життя умови на Землі до того, як стане занадто пізно", – розповів експерт Рокстрем.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Середземне море нагрілося до екстремально високої температури.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ