Турист випадково знайшов на висоті 2,5 тис метрів "святе місце" – фото

Любитель походів несподівано виявив давньоримську монету у місці поклоніння богам, яке розташоване у швейцарських Альпах на висоті 2590 метрів

Чоловік повідомив про стародавню монету місцевим археологам, які у рамках власного дослідження знайшли багато цікавих артефактів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Arkeo News.

Зокрема, ще сто римських монет, датованих I-V століттями нашої ери, фібулу I століття до нашої ери, 59 римських цвяхів для взуття, шматок бронзової вотивної пластини у формі листка, вотивну дошку та гірський кристал.

"Інколи в Альпах ми знаходимо поодинокі римські монети, але це місце незвичайне через кількість монет і розташування. Найчастішими були б знахідки – монети, брошки – на гірських перевалах. Однак це місце знаходиться далеко від людського житла, як сьогодні, так і в римські часи, на висоті 2590 метрів над рівнем моря, і точно не перевал", – розповіла дослідниця Регула Гублер.

Місце розкопок розташоване на плато між гірськими вершинами Аммертенгорн і Вільдструбель. Незвичайне місце розташування та велика концентрація артефактів вказує на релігійний характер цієї місцевості.

"Ми лише на початку дослідження, але ми вважаємо, що це святе місце, куди люди ходили, щоб внести вотивні жертви – головним чином монети, а також інші предмети – просячи у божеств щось або дякуючи їм. Я думаю, свого роду паломництво", – підсумували науковці.

Відомо, що на відстані приблизно 20 км знаходиться місто Тун, де є кілька римських храмів. На одному з них є напис, в якому згадуються жіночі альпійські божества.

Розповсюдженість місцевих гірських кристалів, ймовірно, була однією з причин, чому це місце вважали священним. Археологи продовжуватимуть вивчати це місце, щоб дізнатися більше про його можливе історичне значення.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли печеру, де вікінги чекали на сатану.

Дивіться також відео 5 каналу: КОНТРНАСТУП ЗСУ у травні. Мінус 1040 рашистів за добу | Час Новин: ранок – 16.03.2023

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше