Печера Тунель Вельки

Вчені виявили сліди людського пращура, якому близько 500 тисяч років

Miron Bogacki / University of Warsaw

Стародавня людина адаптувалася до несприятливих умов регіону, де знаходиться сучасна Польща

Науковці розповіли про гайдельберзьку людину, сліди якої виявили 50 років тому в печері Тунель Вельки (Польща). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Півстоліття тому науковці виявили у печері старовинні знаряддя праці. Нове дослідження показало, що відкриття пов'язане з гайдельберзькою людиною – останнім спільним предком неандертальця та людини сучасної. Це найстаріші знаряддя праці, коли-небудь знайдені у цьому регіоні.

"Ми можемо дослідити межі можливостей виживання Homo heidelbergensis і, таким чином, спостерігати, як він адаптувався до цих несприятливих умов", – розповіли вчені.

За словами учасниці експедиції Малгожати Кот, 500 тисяч року тому на континенті були суворі та складні кліматичні умови. На думку науковців, досліджувана територія – погане місце для постійного перебування, але, можливо, внаслідок впливу незручних кліматичних умов людські пращури були вимушені шукати для себе укриття.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що знайдений 88 років тому череп може належати невідомому виду людини, який назвали "людина-дракон".

Дивіться також відео 5 каналу: Будка для собаки з підігрівом: технічна новація від мешканця Черкащини

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ