Загубив закордонний паспорт у Польщі – куди звертатися

tsn.ua

Сьогодні чимало українців залишаються за кордоном через війну в Україні

Найбільша кількість біженців спостерігається саме у Польщі. Інколи з українцями трапляються неприємні випадки, коли вони гублять свої речі або документи.

Що робити, якщо загубив закордонний паспорт і куди звертатися для його відновлення – розповідає "Дивогляд" із посиланням на сайт посольства України у Республіці Польща.

У разі втрати паспорта для перетину кордону українцям варто звернутися до найближчого відділку поліції, щоб зафіксувати це. Правоохоронці зобов'язані видати довідку-підтвердження, з якою надалі треба звернутися до консульства чи будь-якого іншого дипломатичного представництва України. Там українці повинні заповнити заяву на підтвердження особистості або надати ксерокопію та оригінал паспорта громадянина України.

У консульстві мають видати тимчасовий документ, що посвідчує особу:

  • свідоцтво про посвідчення особи та належність до громадянства України. Його необхідно подавати при оформленні нового закордонного паспорта у Польщі, а також під час звернення до польських держустанов;
  • свідоцтво про повернення в Україну для тих, хто збирається повертатися в Україну, з яким можна перетнути кордон.

Довідка дійсна впродовж 30 днів. За цей час необхідно встигнути повернутися в Україну і оформити закордонний паспорт.

Також українці можуть отримати документ у Польщі. Для цього також треба звернутися до консульства і заповнити заяву. Для оформлення нового закордонного паспорта необхідно сплатити консульський збір. Термін виготовлення документа може становити до трьох місяців.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, де українцям оформити паспортні документи у Польщі.

Дивіться також відео 5 каналу: "Зуби дракона": московити будують потужну лінію оборони за Сватовим – Юрій Федоренко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ